Mocktail

Mocktail, czyli idealne rozwiązanie dla każdego

Czym są mocktaile?

Dla niektórych najważniejszym składnikiem koktajlu jest alkohol – gin, wódka czy whisky. Wybór drinka z procentami nie zawsze jest możliwe, a powody odmowy mogą być różne (chociażby takie, że przyjechałeś do baru samochodem). Równie smaczną i bezalkoholową alternatywą dla drinków są mocktaile. Mocktaile mają mnóstwo zalet – są zdrowe, na ogół niskokaloryczne i odpowiednie dla każdego, nawet kobiet w ciąży. Mocktaile można komponować na tysiące sposobów, przy każdym wariancie zapewniając ucztę podniebieniu. Cocktail Bar Moderne Artisana

Z czym robi się mocktaile?

Najczęściej bazą dla drinków bezalkoholowych jest tonik, woda gazowana i syropy cukrowe. Mocktaile zazwyczaj miksuje się w podobny sposób, co koktajle alkoholowe. Bezalkoholowe mohito może zachować tę samą recepturę, tyle, że bez dodatku rumu. Jest świetnym mocktailem szczególnie latem, kiedy potrzebujemy orzeźwienia. Kwaśna limonka i cytryna zapewniają nam solidną dawkę witamin, a kruszony lód – ochłodzenie. Mohito jest jedynie prostym przykładem możliwego mocktailu. W Modernę serwujemy oryginalne interpretacje drinków w wersji bezalkoholowej. W karcie znajdziecie trzy niepowtarzalne mocktaile – Monsieur Artisnal, Mademoiselle Moderne oraz Madame Mystery.

Jakiego mocktailu warto spróbować?

Wachlarz możliwości względem zrobienia mocktailu jest ogromny, a dobry wybór – zależny od preferencji. W naszym drink barze każdy z bezalkoholowych koktajli jest jedyny w swoim rodzaju, a bogata różnorodność smaków wynagradza brak alkoholu w recepturze. Monsieur Artisnal to miks groszku cukrowego, ananasa, cytryny i rukoli. Drink bazuje na tonicu, a słodko-kwaśne nuty wpasują się w gusta wszystkich miłośników wyrazistych drinków. Z kolei Modemoiselle Moderne to słodsza propozycja, oparta na smaku truskawek, jaśminu, rumianku, cytryny i kefiru. Unikalna kompozycja jest poniekąd zbliżona do truskawkowej Margarity, rzecz jasna, w autorskim i wyjątkowym wykonaniu. Ostatnia propozycja to pobudzająca Madam Mystery – espresso połączone z granatem, orzechem włoskim, kardamonem i białą czekoladą stawia na nogi, nawet późnym wieczorem. Przepisy na mocktaile odbiegają od standardowych propozycji, dlatego warto ich skosztować.

Gdzie w Warszawie wypić drinki bez alkoholu?

Alkohol jest nieodłącznym elementem drink barów i w większości przypadków można dostać w nich jedynie napoje wysokoprocentowe. W Modernę jesteśmy przygotowani na każde okoliczności, a drinki bezalkoholowe nie są nam straszne. Jeśli chcesz przetestować sztukę naszej miksologii, koniecznie wypróbuj drink bezalkoholowy w Elektrowni Powiśle.

Ocena artykułu:

5/5
(18)

Czytaj również na mixolopedii

Mocktail

Mocktaile coraz częściej pojawiają się w kartach ekskluzywnych barów – to doskonała opcja dla niepijących.

Infuzowanie

nfuzowanie to innymi słowy aromatyzowanie. Technika infuzowania alkoholu pozwala na nadanie danemu napojowi aromatycznego smaku dzięki dodanym składnikom. Infuzji można poddać wiele alkoholi, a w tym whisky, gin czy wódkę.

Miksologia

Miksologia sygnalizuje wyższą sztukę przyrządzania drinków alkoholowych – wyrafinowaną recepturę i dopracowany finisz.